Do jakich płatności zobowiązani mogą być goście obiektów noclegowych

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: czwartek, 22, grudzień 2016 Super User Drukuj E-mail

 

 

Wybierając się na urlop do polskich miejscowości wypoczynkowych turyści powinni być gotowi na uiszczenie różnego typu płatności.

 

 Opłata za pobyt.

 

To oczywiście najbardziej oczywisty typ opłat noclegowych. Jeśli chcemy zatrzymać się w konkretnym obiekcie noclegowym, uiszczamy płatność za wynajem pokoju, jak również wszystkie usługi związane z naszym pobytem (na przykład0 sprzątanie). Często przed zapłatą całości tego zobowiązania, goście muszą uiścić opłatę wstępną w postaci zadatku. Jest dla właścicieli obiektu pewna forma zabezpieczenia.

 

 

 Kaucja.

 

Niektóre obiekty noclegowe zobowiązują swoich gości do zapłaty zwrotnej kaucji. Jest ona pobierana na wypadek ewentualnych zniszczeń czy uchybień, wynikających z winy osób wynajmujących pokój czy apartament.

 

 

                            

 

 

 Opłata miejscowa.

 

Opłata miejscowa (lub uzdrowiskowa) to rodzaj obowiązkowej daniny pobieranej w miejscowościach o szczególnych walorach przyrodniczych oraz uzdrowiskach. Są to podatki należące do grupy opłat klimatycznych i dotyczą osób, które w danym miejscu zatrzymują się na dłużej niż dobę. Z tego powodu oplata taka jest pobierana zwykle pod koniec pobytu, kiedy dokładnie wiadomo, ile dni konkretny gość spędził w danej miejscowości.

 

Odsłony: 1395

Wasze zdjęcia z urlopów

Polecane hotele

        

Polecane restauracje