Najlepsze restauracje świata

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: czwartek, 14, lipiec 2016 Super User Drukuj E-mail

Rankingi najlepszych restauracji

 

Przewodnik Michelina nie jest jedynym, który tworzy rankingi najlepszych restauracji świata. Dużym uznaniem branży oraz klientów cieszą się również wydawane nieprzerwanie (i z roku na rok coraz bardziej prestiżowe) rankingi „World's 50 Best Restaurants”, czyli 50 Najlepszych Restauracji Świata. W tym roku w pierwszej dziesiątce znalazło się aż 7 europejskich restauracji.

 

 

 

MIEJSCE I: Osteria Francescana

To włoska restauracja znajdująca się w Modenie, gdzie szefem kuchni jest Massimo Bottura. Restauracja posiada 3 gwiazdki Michellina, czyli najwyższy stopień w rankingu. Przewidziana jest zaledwie na dwanaście stolików, a kolacja kosztuje od 170 do 250 euro, jednak chętnych nigdy nie brakuje.

 

 

 

 

 

 

 

MIEJSCE II: El Celler de Can Roca

Rodzinna firma mieszcząca się w hiszpańskiej Gironie. Prowadzą ją trzej bracia: Joan, Josep i Jordi Roca, z których każdy odpowiada za inny element restauracyjnego porządku. Joan to szef kuchni, Josep zajmuje się winami, zaś Jordi odpowiedzialny jest za wyroby cukiernicze. Bracia Roco również mogą pochwalić się 3 gwiazdkami Michelina. Cena kolacji to wydatek rzędu 150 – 240 euro.

 

 

 

 

 

 

MIEJSCE III: Eleven Madison Park

To jedna z trzech uwzględnionych w TOP 10 restauracji spoza Starego Świata. Znajduje się w Nowym Jorku, a jej szefem jest Daniel Humm, specjalność zakładu to kaczka w sosie miodowo-lawendowym z jabłkiem i brukwiom.   

 

 

 

 

Odsłony: 3298

Wasze zdjęcia z urlopów

Polecane hotele

        

Polecane restauracje